parsooco@yahoo.com

سوالات متداول

اطلاعات موجود در این صفحه برای پاسخ به سوالات متداول در مورد پارثکو (Parsooco)، صنایعی که به آنها خدمات می‌دهیم، محصولات، خدمات و پشتیبانی ارائه شده توسط ما در نظر گرفته شده است. به سادگی روی هر سوالی که در زیر لیست شده است کلیک کنید تا پاسخ را نشان دهید.

برای نیازهای فوری و سوالات، مستقیماً با یک کارشناس احتراق از طریق شماره تماس 989166142636+ یا ایمیل parsooco@yahoo.com ارتباط بگیرید.

درباره پارثکو

شرکت پارثکو که دفتر مرکزی آن در منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس است، یک شرکت دانش بنیان و پیشرو در زمینه سیستم‌های احتراق پیشرفته و زیست محیطی برای پالایش، تصفیه گاز و مواد شیمیایی، در صنایع نفت،گاز، پتروشیمی، صنایع تولیدی، نیرو، داروسازی، دریایی و فراساحلی و صنایع بیوگاز است.

به عنوان یک شرکت خصوصی، تمرکز ما بر روی روش‌ها و راه حل‌های احتراق به منظور کاهش مشکلات محیط‌زیستی و افزایش راندمان محصولاتمان است و به همین خاطر استانداردهای بالایی را برای افراد، محصولات و فرآیندهای خود تعریف نموده‌ایم. تیم مدیریت، تحقیق و توسعه، مهندسی و ساخت ما از برترین کارشناسان در رسته کاری خود می‌باشند که برای رسیدن به سطحی عالی، سالانه دوره‌های متعددی را سپری می‌نمایند. تلفیق جوانی و تجربه رمز موفقیت ماست.

به عبارت ساده، فرآیند سوزاندن هر چیزی را احتراق می‌نامند. یک واکنش احتراق زمانی اتفاق می‌افتد که سطح مناسبی از سوخت و اکسیژن برای مدت زمان کافی، در دمای مناسب برای حفظ یک واکنش شیمیایی با اکسیژن مخلوط شود.

خیر؛ در واقع، سیستم‌های احتراق برای کاهش اثرات مضر فعالیت انسان بر محیط زیست عمل می‌کنند. پارثکو به شرکت‌ها این تضمین را می‌دهد که تجهیزات ارائه شده علاوه بر افزایش کارایی و کاهش تولید مونوکسید کربن (CO) و سایر ترکیبات آلی فرار (VOCs) مانند اکسیدهای نیتروژن (NOx)، اکسیدهای گوگرد (SOx) از سختگیرانه‌ترین مقررات زیست محیطی و ایمنی پیروی می‌کند.

قبل از هر گونه آموزش تعمیر و نگهداری و بازرسی، بررسی احتراق خوب است. این موضوع به ما این امکان را می‌دهد که در طول جلسه آموزشی با اپراتورها به طور خاص بر روی هرگونه چالش نگهداری یا بازرسی تمرکز کنیم.

در حالت ایده‌آل، توصیه می‌کنیم قبل از هر آموزش عملیاتی برای کوره، یک بررسی احتراق روی کوره انجام دهید. این بررسی احتراق می‌تواند به شناسایی مسائلی که می‌تواند در طول آموزش پوشش داده شود کمک کند.

مشعل‌ها

مشعل فرآیندی وسیله‌ای است برای تزریق، مخلوط کردن و احتراق سوخت با یک اکسید کننده به روشی کنترل شده در یک کوره فرآیندی. دو جزء اصلی عبارتند از تزریق سوخت و تزریق هوای احتراق.

مشعل‌های فرآیندی در هیترها و کوره‌های پالایشگاه‌ها، کارخانه‌های پتروشیمی و تأسیسات پالایشگاهی کار می‌کنند تا گرمای لازم برای یک فرآیند به گونه‌ای فراهم آورند که الزامات انتشار گازهای گلخانه‌ای، ابعاد شعله و معیارهای عملکردی را برآورده کنند.

در حالت ایده‌آل، توصیه می‌کنیم قبل از هر آموزش عملیاتی برای کوره، یک بررسی احتراق روی کوره انجام دهید. این بررسی احتراق می‌تواند به شناسایی مسائلی که می‌تواند در طول آموزش پوشش داده شود کمک کند.

پایلوت مشعل فرآیندی (همچنین به عنوان جرقه زن مشعل فرآیندی شناخته می شود) بخشی از یک مشعل فرآیندی است که برای تولید جرقه در فرآیند احتراق استفاده می‌شود. یک پایلوت منبع احتراق پایداری است برای روشن نگهداشتن مشعل اصلی.

تیپ گاز در مشعل فرآیندی روزنه‌ای است که مقدار سوخت وارد شده به کوره را اندازه گیری می‌کند و محل مخلوط شدن گاز سوخت با اکسید کننده و/یا گاز دودکش را برای احتراق کنترل می‌کند.

بله. شعله پایلوت باید در داخل محافظ پایلوت تثبیت شود و باعث سرخی آن شود. وجود یک محافظ پایلوت درخشان (قرمز شده) نشان می‌دهد که پایلوت به درستی کار می‌کند. محافظ پایلوت یک کالای مصرفی است و برای حفظ عملکرد ایمن باید همیشه مورد بازرسی قرار گیرند و در صورت نیاز تعویض شوند.

ترکیبات گاز سوخت پایلوت را چک نمایید. لوله‌های سوخت ممکن است قبل از راه اندازی با گاز خنثی (نیتروژن) پاکسازی شده باشند. سطوح بالای گاز خنثی می‌تواند از عملکرد صحیح پایلوت جلوگیری کند. لطفاً توجه داشته باشید که ممکن است پاکسازی یک خط سوخت از طریق دهانه پایلوت زمان قابل توجهی طول بکشد، زیرا قطر روزنه اوریفیس معمولاً کم است (قطر 1/16 اینچ).

فشار سوخت پایلوت را بررسی کنید. به طور معمول، فشار کاری از barg 0.5 تا barg 0.85 است.

بررسی کنیدقطعات الکترونیکی به درستی کابل کشی و برق‌دار شده‌اند.

دقت کنید که شکل ظاهری پایلوت با نقشه ارائه شده مطابقت دارد.

CFD مخفف Computational Fluid Dynamics است. از CFD برای شبیه سازی ریاضی شرایط دنیای واقعی برای بسیاری از صنایع استفاده می شود. پارثکو معمولاً بر استفاده از CFD برای شبیه‌سازی مرتبط با احتراق تمرکز می‌کند.

به طور کلی، زمانی که شیرهای جداسازی سوخت روی هر حالتی غیر از باز بودن کامل یا بسته بودن کامل تنظیم می‌شوند، معمولاً فقط خطای انسانی است. این موضوع معمولاً پس از اتمام تعمیر مشعل اتفاق می‌افتد و لازم است اپراتور شیر جداسازی سوخت را به طور کامل باز کند.

بله، نوک پایلوت و سپر باید در طول عملیات عادی بدرخشند. این نشان می‌دهد که شعله پایلوت در محل مناسب بالای نوک پایلوت در داخل سپر پایلوت تثبیت شده است.

فلرها

پایلوت جزء حیاتی تمامی سیستم‌های فلر است که اشتعال مناسب جریان گازهای زائد را تضمین می‌کند. بدون پایلوت، گازهای سمی به طور بالقوه می‌توانند به اتمسفر خارج شوند بدون آنکه سوزانده شوند.

بله. دما، پاکسازی خطوط فلر توسط گاز خنثی، شرایط محیطی، و شرایط آب و هوایی تنها تعدادی از اتفاقات مختلف هستند که پایلوت‌های فلر در برابر آنها ممکن است آسیب‌پذیر باشند. پایلوت‌های شرکت پارثکو می‌توانند در تمامی شرایط بد آب و هوایی و برای فلرهای اسیدی به خوبی کار دهد و طول عمری بیشتر از پایلوت‌های دیگر دارند.

هر دو گاز قابل قبول و سازگار با فلرهای پارثکو هستند. الزامات زیست محیطی و در دسترس بودن نیتروژن یا سوخت در محل معمولاً به تعیین سیال پاکسازی کمک می‌کند.

استفاده از آببندهای بویانسی و دینامیکی از برگشت و ورود هوا به هدر فلر جلوگیری می‌کند و مقدار گاز پاکسازی مورد نیاز در پای استک را کاهش می‌دهد.

در آببند بویانسی درام‌های جداگانه تو در تویی وجود دارد که بر مبنای تفاوت چگالی بین هوا و گاز عملیات آبندی را انجام می‌دهد.

آببند دینامیکی بر مبنای سرعت گاز پاکسازی پایه ریزی شده است به گونه‌ای که با افزایش سرعت به رانده شدن هوا کمک می‌کند و از ورود آن به سیستم جلوگیری به عمل می‌آورد.

در مقایسه بین سیستم‌های آببندی، آببند دینامیکی پیچیدگی کمتری دارد، نیاز به نگهداری کمتری دارد و تأثیر کمتری در طراحی استک دارد. با این حال، مصرف گاز پاکسازی در آببند دینامیکی بیشتر از آببند بویانسی است.

یک درام آب بند مایع برای ایجاد یک مانع آب بندی بین استک فلر و هدر فلر بالادست می باشد. همچنین می توانند برای تامین فشار برگشتی برای سیستم های چند مرحله ای، سیستم های فلر و تجهیزات بالادست استفاده شوند.

پارثکو استفاده از درام آببند مایع را زمانی که احتمال وجود اکسیژن در جریان گاز یا انتشار بیش از حد شعله وجود داشته باشد یا زمانی که گاز پاکسازی ممکن است قابل اعتماد یا کافی نباشد توصیه می‌کند.

به طور کلی، خیر. تیپ‌های فلر اغلب به دلیل اعوجاج و ترک ناشی از اختلاف دمای ناشی از گرمایش و سرمایش، نه اکسیداسیون خالص، یا از دست دادن استحکام در دمای بالا از بین می‌روند.

فشار گاز فلر مورد نیاز برای سیستم‌های فشار بالا به کاربرد بستگی دارد.

پالایشگاه‌های نفت و گاز معمولاً به 3.5 تا 5.5 بار نیاز دارند. در این موارد پارثکو محصولات متنوعی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

در کاربردهای پتروشیمی معمولاً به 1.5 تا 2 بار نیاز دارند. در این موارد شرکت پارثکو فلرهای زمینی را توصیه می‌کند.

هر دو سیستم بسیار قابل اعتماد هستند. با این حال، بسته به ترجیح خود، ممکن است مزایای یک سیستم را بر دیگری ترجیح دهید.

دسترسی به تولید جرقه جلوی شعله (FFG) برای تعمیر و نگهداری آسان‌تر است، زیرا تمام اجزای عملیاتی در دسترس هستند و دارای گزینه جرقه زن دستی است. با این حال، برای اطمینان از عملکرد روان نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد.

اشتعال با انرژی بالا (HEI) کارکرد آسان‌تری دارد و به لوله‌کشی پیچیده‌ ای نیاز ندارند. با این حال، قطعات باید به مرور زمان تعویض شوند، که این امر نیاز به خاموش شدن فلر دارد.

روش‌های زیادی برای کمک به سیستم ضد دود فلرها وجود دارد. با این حال، چهار گزینه اصلی کمکی بدون دود عبارتند از: هوا، بخار، گاز/سوخت و فشار.

بله، ما در حال توسعه و تحقیق چندین سیستم برای عرضه در صنعت بیوگاز هستیم.

دود نشانه احتراق ناقص است. با این حال، لزوماً به این معنی نیست که شما هنوز به 98٪ راندمان تخریب و حذف (DRE: Destruction and Removal Efficiency) نرسیده‌اید. تیپ‌های فلر بسیار زیادی وجود دارند که علیرغم طراحی صحیح و مطابق با API به شدت دود می‌کنند که یکی از دلایل این موضوع عدم طراحی صحیح نازل سیستم ضد دود می‌باشد.

بله، زبانه‌های شعله روی فلر یوتیلیتی برای بهبود پایداری شعله است. پایداری شعله نشانه مستقیم یک شعله با طراحی کارآمد است، بنابراین با بهبود پایداری شعله، کارایی را نیز بهبود می‌دهید.

به طور معمول، ارتفاع فلر به گونه‌ای انتخاب می‌شود که اجازه دسترسی/کار در پایه استک در طول عملیات عادی را می‌دهد. بسته به پروتکل HSE سایت، معمولاً دسترسی به پایه استک در طول عملیات عادی و پایدار کارخانه مجاز است.

فلرهایی که به درستی کار می‌کنند و طراحی می‌شوند باید گازهای خارج از تیپ فلر را بسوزانند و برخورد شعله را تا حد امکان به حداقل برسانند، در نتیجه از آسیب زودرس ناشی از دمای بالای احتراق جلوگیری می‌کنند. به طور کلی، هیدروکربن‌های سنگین دمای شعله آدیاباتیک بالاتری دارند و ممکن است بر طول عمر تیپ فلر تأثیر بگذارند.

چاله‌های سوزان زمانی به کار می‌روند که لازم است جریان فلر دو فازی باشد (هم مایع و هم گاز). اگر یک فلر عمودی، مایعات را به بیرون پرتاب کند، قطرات در حال سوختن می‌توانند به طور گسترده‌ای در محیط پراکنده شوند و به عنوان یک منبع آتش سبب آتش سوزی می‌شوند. لذا برای خروج سیالات فاز مایع که وجود آنها در چرخه پالایش توجیه ندارد و یا در شرایط اضطراری لازم است این سیالات را از طریق هدایت به سمت چاله سوزان که دارای یک حوضچه با ظرفیت مناسب و مشعلهای مخصوص است به طور مناسب سوزاند.

وظیفه اصلی بخار یا هوا این است که اکسیژن را به منطقه احتراق برای افزایش ظرفیت سیستم ضد ایجاد کند. استفاده از بخار و هوا یک مزیت ثانویه در افزایش طول عمر نوک فلر دارد زیرا شعله را به گونه‌ای شکل می‌دهد که از برخورد به تیپ فلر و پایلوت‌ها جلوگیری بعمل آورد.

صدای شنیده شدن در حال فلرینگ ناشی از کل گرمای خروجی (صدای احتراق)، صدای جت گاز خروجی از تیپ فلر، نویز جت سیال کمکی در سیستم ضد دود (تزریق بخار یا هوا) است.

اگر فشار لازم وجود داشته باشد، آنگاه می توان با افزایش سرعت خروجی، افزایش عملکرد بدون دود تیپ فلر را شاهد بود. پارثکو دارای دو نوع تیپ فلر با کمک فشار است: FTSV (تیپ فلر صوتی)، FTMJ (تیپ فلر مولتی جت)

تشعشع در خط دید شعله است، بنابراین فقط در صورتی که شعله دارای خط دید به جسم باشد، تابش از شعله وجود دارد، و چون سپر و محفظه ای در مقابل دید شعله وجود دارد، تشعشعی وجود نخواهد داشت.

با توجه به گرمای درون هر واحد، پارثکو توصیه می کند که هر پایه را با ریگ با سایز مناسب 1 اینچی بپوشانید تا از آسیب به فنداسیون و در میدان فلر جلوگیری شود.

یک حصار بادگیر در اطراف فلر زمینی وجود دارد که علاوه محافظت از افراد، از ورود باد به سیستم نیز جل.گیری بعمل می‌آورد. حصار بادگیر براساس کدهای باد/ لرزه طراحی شده است و فضای بین حصار تا مشعل ها تضمین می‌کند که آسیب اولیه به حصار که باعث خرابی می‌شود وجود نداشته باشد.

برای یک سیستم بازیابی گاز فلر، باید یک قطع ارتباط بین واحد FGR و فلر وجود داشته باشد، در غیر این صورت واحد FGR ممکن است در شرایط خاص O2 را از اتمسفر به استک فلر وارد کند.